Opublikowany przez: Monika C. 2019-11-15 12:04:16
Autor zdjęcia/źródło: Anna Lewandowska zachęca Polki do aktywności w ciąży @Anna Lewandowska_instagram
Anna Lewandowska lubiana przez Polki trenerka i była zawodniczka karate, właśnie potwierdziła, że spodziewa się drugiego dziecka. Razem z Robertem Lewandowskim ma już dwuletnią córeczkę Klarę. Żona RL9, nawet jako przyszła mama stara się nie zwalniać tempa i jest aktywna fizycznie. Zachęca też do tego wszystkie przyszłe mamy, które dobrze się czują i nie mają przeciwwskazań lekarskich do wykonywania lekkich ćwiczeń.
Jak wygląda sen dziecka i co pomoże Ci czuwać nad jego bezpieczeństwem? ZOBACZ>>
Przypominamy, że zakres aktywności powinien być dostosowany do stanu zdrowia i nastroju przyszłej mamy oraz do jej formy sprzed ciąży. Te kobiety, który wcześniej nie były aktywne powinny zaczynać ćwiczenia powoli, najlepiej pod czujnym okiem doświadczonego trenera i koniecznie po konsultacji z lekarzem!
Trenerka zachęca przyszłe mamy do aktywności fizycznej, ponieważ uważa, że dzięki aktywności w ciąży szybciej wrócisz do formy po urodzeniu maluszka. Twoje ciało przyzwyczajone do lekkiego wysiłku lepiej poradzi sobie nie tylko w czasie połogu ale i podczas porodu. Dlatego Anna Lewandowska zachęca kobiety w ciąży przede wszystkim do ćwiczenia mięśni dna miednicy.
„Odpowiednio dobrane i bezpieczne treningi niebywale korzystnie wpływają na prawidłowy przebieg ciąży i porodu. To już zostało udowodnione. Podkreślam, że dzięki aktywności fizycznej podczas ciąży powrót do formy po jej zakończeniu jest znacznie szybszy i przyjemniejszy. WARUNEK - brak przeciwwskazań lekarza.” - pisze trenerka na swoim instagramie.
CO POLECAM w II TRYMESTRZE? Przede wszystkim codzienne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. W ich trakcie nie zapominajmy o miarowym oddechu. Każde ćwiczenie wykonujemy po 10–15 powtórzeń w 2–3 seriach.
PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA w II trymestrze:
sumo squat i sumo squat ze wspięciem na palce
wykrok w tył i w przód Uginanie ramion w podporze tyłem
unoszenie bioder do pozycji „krzesełko” w podporze tyłem
wznos nogi ugiętej do góry w klęku podpartym na przedramionach
pompki na kolanach
unoszenie bioder leżąc na plecach
ćwiczenia z lekkim obciążeniem (hantelki/butelki)
Co odradzam?
głębokich skłonów z głową w dół
gwałtownych podskoków
głębokich przysiadów
leżenia przodem i tyłem
unoszenia rąk powyżej linii barków (szczególnie z obciążeniem)
angażowania brzucha, zwłaszcza mięśnia prostego
jazdy na rolkach, łyżwach, nartach
jazdy na rowerze po nierównym terenie
nurkowania, wspinaczki wysokogórskiej i innych
sportów, które mogą doprowadzić do niedotlenienia
A co Wy myślicie o aktywności kobiet w ciąży? Czy jesli ćwiczyłyście, rzeczywiście lepiej się czułyście i szybciej wróciłyście do formy sprzed ciąży? Prosimy, podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami :)
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.